Kadra

Kadra

 » O nas » Kadra
LuizaS.jpg

Luiza S. dyrektor- nauczyciel

Troska o dziecko (...) jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.” „Pragnę… wypowiedzieć tę radość, jaką dla każdego z nas stanowią dzieci, wiosna życia (…).” Jan Paweł II

To właśnie dzieci były moją inspiracją do otwarcia żłobka SERDUSZKOlandia, a poza tym dzięki temu mogę robić w życiu to, co kocham najbardziej. Jestem szczęśliwą i spełnioną mamą długo oczekiwanej córeczki, która jest moim całym światem. Razem odkrywamy to, co nowe i nieznane, a każdy dzień jest dla nas przygodą i wyzwaniem, bo właśnie wtedy najłatwiej osiągać sukces, czy to w życiu codziennym, czy zawodowym. Po otrzymaniu stypendium naukowego mogłam kontynuować swoją przygodę z pedagogiką. Ukończyłam studia II stopnia, a ponadto zrealizowałam mnóstwo kursów w tym kierunku, ponieważ uważam, że praca nauczyciela wymaga nie tylko pieczy nad rozwojem dziecka, ale również doskonalenia własnej wiedzy i doświadczenia, tj.: „Terapia ręki”, „Pedagogika Marii Montessori – edukacja i terapia”, „Pomoc psychologiczno-pedagogiczną”, „Terapia przez zabawę”, „Arteterapia w pracy nauczyciela i pedagoga”, „Dziecko z niepełnosprawnością intelektualną”. Ponadto ukończyłam Kinezjologię Edukacyjną – „Gimnastyka mózgu” – Paula Dennisona I i II stopień. Jednakże ciągle poszerzam swoje horyzonty, na co dowodem jest ukończenie kursu choćby z „Zasad i norm żywienia dzieci w żłobkach”, aby jeszcze lepiej sprawować swojej obowiązki.

Wraz z całą kadrą, którą dobieram skrupulatnie dokładamy wszelkich starań, aby odkrywać dziecięce potencjały i stwarzać warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, bo gdy „śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, tak więc naszą misją jest, aby dzieci uczyły się przez zabawę. Mam ogromną satysfakcję, gdy patrzę jak Serduszko z dnia na dzień czyni postępy, z coraz lepszą sprawnością wykonuje czynności, które jeszcze nie tak dawno były dla niego trudne. Staram się by czas spędzany w żłobku był dla dzieci jak najmniej stresujący. By wiedziały, że żłobek to nowe fantastyczne miejsce, w którym zawsze będą miło i aktywnie spędzać czas - marzę, aby SERDUSZKOlandia stała się dla Nich drugim domem.

 

PaulinaG.jpg

Paulina G. kierownik – nauczyciel

Ja wszystko widzę, a jak nie widzę to i tak widzę

Pomimo mojego wieloletniego doświadczenia w pracy z najmłodszymi oraz zdobycia fakultetów i ukończenia licznych kursów, nie osiadam na laurach. Jak powiedział B. Cage: „Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze”, dlatego staram się nadal poszerzać swoją wiedzę oraz umiejętności (poprzez kursy oraz szkolenia) i na każdym kroku szukać nowych inspiracji, które pozwolą mi w kreatywny sposób pomóc rozwijać potencjał jaki tkwi w naszych Serduszkach, a także go pielęgnować. Myślę, że „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.” (Phil Bosmans) i to one swoim uśmiechem czy spojrzeniem sprawiają, że ta praca jest taka niesamowita, a każdy kolejny dzień daje nowe, niezapomniane wrażenia oraz ogrom radości i spełnienia.

Jestem absolwentką studiów na kierunkach:
Pedagogika opiekuńcza z promocją zdrowia, Pedagogika przedszkolna;
Zarządzania i organizacji oświatą oraz Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

Kolejnymi krokami na przestrzeni lat w mojej edukacji były między innymi następujące kursy:
„Bajkoterapia w pracy nauczyciela i pedagoga”;
„Dziecko z niepełnosprawnością intelektualną”;
„Rozwijanie inteligencji wielorakich”;
„Terapię ręki”;
Podstawy Kinezjologii Edukacyjnej – „Gimnastyka mózgu” – Paula Dennisona I i II stopień
oraz różne rodzaje warsztatów KLANZA,
„Zasad i norm żywienia dzieci w żłobkach i klubu dziecięcym i przedszkolach” itd.

AnetaG.jpg

Aneta G. opiekunka dziecięca

Postaraj się widzieć więcej niż tylko twarze dzieci-staraj się zobaczyć ich duszę.

Z moim długoletnim doświadczeniem i kwalifikacjami praca, którą wykonuję daje mi mnóstwo satysfakcji, sprawia radość jak również pokazuje świat oczami dziecka. Staram się być osobą, która wykorzystuje swoją pomysłowość, kreatywność oraz wiedzę do pracy z dziećmi.

AnetaR.jpg

Aneta R. nauczyciel – opiekunka dziecięca

Szlachetny człowiek wymaga od siebie,  prostak od innych

Posiadam wykształcenie pedagogiczne drugiego stopnia,  dzięki któremu staram się wnosić w zabawach z najmłodszymi wiele świeżości i nowatorskiego podejścia. Ponadto, w swojej poprzedniej pracy prowadziłam liczne imprezy zorganizowane dla dzieci. Rodzina i najbliżsi zawsze w moim życiu są na pierwszym miejscu, a moja córeczka, każdego dnia stawia przede mną nowe wyzwania. Harmonia i miłość są dla mnie niezwykle istotne, mimo iż jestem osobą pełną energii.  W kontaktach międzyludzkich liczy się dla mnie szczerość i sprawiedliwość, bo lepiej jest stawiać sprawy jasno, niż silić się na sztuczne uśmiechy.

ElaF.jpg

Elżbieta F. pomoc nauczyciela – opiekunka dziecięca

Nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia

Jestem osobą energiczną, która nie lubi sie nudzić. Mam czwórkę dorosłych juz dzieci co dało mi niepodważalnie ogromny zasób wiedzy i doświadczenie . Moją pasją są robótki ręczne. Serce mi rośnie „oddając swoją energię Państwa Serduszkom na talerzu”.

IMG_9223_Snapseed.jpg

Ewa O. nauczyciel - logopeda

„W wychowaniu kieruję się sercem. Patrzę na dziecko sercem. Dostrzegam serce w dziecku i dziecko w sercu. Jego i swoim.”

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogiki społecznej. Dodatkowo uzyskałam kwalifikacje logopedy oraz z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jestem ciepłą i pogodną osobą. Ważne jest dla mnie wspieranie rozwoju dziecka zgodnie z jego możliwościami. Każdemu dziecku staram się zapewnić poczucie akceptacji i bezpieczeństwa. W swojej wieloletniej pracy jako nauczyciel i logopeda wciąż doskonalę swój warsztat poprzez uczestnictwo w licznych kursach plastycznych, muzycznych, z zakresu pedagogiki i logopedii.

IMG_9172_Snapseed1.jpg

Grażyna K. opiekunka dziecięca

Jestem spełnioną mamą syna i córki.

Z wykształcenia jestem pielęgniarką i położną, ponadto ukończyłam kurs opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym. Wybór zawodu podyktowany był chęcią pomocy chorym i słabszym. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Interesuje się medycyną naturalną, a wolnym czasie staram się być blisko natury (spacery i wycieczki rowerowe). Codziennie swoim ciepłem i pogodą ducha otaczam nasze Serduszka. Wybór mojej zawodowej drogi jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód z pasją.

IMG_9082_Snapseed1.jpg

Kamila W. nauczyciel - opiekunka dziecięca

„Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka” J. Korczak

Moja przygoda pracy z dziećmi zaczęła się już w gimnazjum. Uczęszczałam wtedy do Oratorium, gdzie byłam animatorka dla dzieci na półkoloniach. Pracowałam również jako animatorka w sali zabaw prowadząc urodziny dla najmłodszych. Ukończyłam studia magisterskie o specjalności Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną. Prywatnie jestem mamą Lenki, przy której każdego dnia zdobywam nowe doświadczenia. Praca z dziećmi nie jest łatwa, lecz uśmiech każdego małego człowieka wynagradza trud włożony w tę pracę.

IMG_9186_Snapseed_Snapseed[1].jpg

Katarzyna K. pomoc nauczyciela - opiekunka dziecięca

„Nauczać przez zabawę”.

Ukończyłam studia o kierunku Resocjalizacja i pomoc postpenitencjarna oraz ,, Edukacja Wczesnoszkolna i wychowanie przedszkole”. Dzięki praktyce studenckiej zdobyłam doświadczenie w wielu placówkach wychowawczych. Praca z dziećmi i dla dzieci, daje mi ogromną satysfakcje, a także zobowiązuje do podnoszenia własnych umiejętności. Ważne jest kształcenie, uwrażliwienie, doskonalenie ręki (narządu manipulacji), choć nie tylko. Praca dzieci, szczególnie w początkowym okresie ma doskonalić wszystkie zmysły, gdyż są one głównym narządem poznawania świata przez człowieka.: „Nie ma niczego w umyśle, czego najpierw nie byłoby w zmysłach”. Prywatnie jestem mamą cudownego syna, dzięki któremu w wolnych chwilach poznaję świat zupełnie z innej perspektywy..

GosiaP.jpg

Małgorzata P. pomoc nauczyciela – opiekunka dziecięca

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, a przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Jan Paweł II

Ukończyłam studia drugiego stopnia z uzyskaniem tytułu zawodowego magistra, dodatkowo jestem po kursie opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym. Mam spore doświadczenie w opiekowaniu się dziećmi- sama jestem spełnioną mamą cudownej córeczki, a także pracowałam w żłobku państwowym. W swojej codziennej pracy z naszymi Serduszkami, staram się dbać należycie o harmonijny rozwój dzieci, bez względu na ich grupę wiekową, aby prawidłowo przekazywać wartości i zasady etyczne już od wczesnego dzieciństwa. Bardzo lubię dzieci i praca z nimi to dla mnie czysta przyjemność – uwielbiam łączyć naukę z zabawą.

MonikaA.jpg

Monika A. nauczyciel – opiekunka dziecięca

„Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga więcej czasu” – D. Brown.

Monika Andrykowska zawodowo jestem nauczycielem z kilkunastoletnim stażem, a prywatnie mamą dwóch cudownych chłopców. Jestem osobą ciepła i serdeczną, co owocuje w szybkie nawiązywanie kontaktu z dziećmi. Najbardziej zależy mi na adaptacji dziecka w nowym miejscu, ponieważ to pozwala dziecku otworzyć sie, nabierać pewności siebie, a w razie niepowodzeń odważnie stawić im czoła.

MonikaP.jpg

Monika P. pomoc nauczyciela – opiekunka dziecięca

Co Cię nie zabije- to Cię wzmocni!

Wybór specjalizacji pedagogiki mogę uargumentować tym, iż  jestem osobą, która ma „głowę pełną pomysłów” i chciałaby je gdzieś spożytkować. Lubię tworzyć, marzyć i realizować marzenia. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci ( Ula i Patryk). Uwielbiam podróżować, kocham góry i książki. Na co dzień kieruję mną dewiza " Co Cię nie zabije- to Cię wzmocni!" więc myślę, że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych.

PatrycjaG.jpg

Patrycja G. pomoc nauczyciela – opiekunka dziecięca

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – J. Korczak

Kierunek pedagogika specjalna nie jest przypadkowa w moim życiu, ponieważ bardzo dobrze się w niej odnajduje i daje mi ogromną satysfakcję. Ponad to pragnę pogłębiać swoją wiedzę pedagogiczną oraz zdobywać nowe doświadczenia uczęszczając w różnych kursach. Najbardziej lubię patrzeć na uśmiechy dzieci ponieważ "kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat." Od niedawna jestem mamą, co również ogromnie przełożyło się na mój kontakt z dziećmi. Lubię aktywny tryb życia, dlatego z chęcią prowadzę z serduszkami zajęcia ruchowe, promując w ten sposób zdrowy tryb życia i wprowadzając jego nawyki do codzienności.

IMG_9080_Snapseed.jpg

Sylwia P. pomoc nauczyciela - opiekunka dziecięca

„Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania.” J. Korczak

Jestem mamą dwójki dzieci. Ukończyłam kurs opiekunki dziecięcej w żłobka lub klubie dziecięcym . Najwięcej doświadczenia w wychowaniu dzieci dały mi moje pociechy. Wiadomo praca z dziećmi nie jest łatwa lecz daje dużo szczęścia i radości.